Основателят на Telegram Павел Дуров дразни разработването на нов пазар за търг на потребителски имена. Идеята на Дуров изглежда е вдъхновена от търг на TON DNS, проведен от отворена мрежа по-рано през юли
Павел Дуров, основателят на приложението за моментни съобщения Telegram, предложи нов доказан факт, който включва разработване на пазар за продажба на запазени и специални потребителски имена на канали.
Основателят на Telegram намеква за РАЗРАБОТВАНЕ на нов пазар за търгуване на специални потребителски имена
Основателят на Telegram публикува мисълта за продажба на запазени потребителски имена на търг в своя официален канал, наречен „Каналът на Дуров“ в Telegram.
pic.twitter.com/36MaNayxrm
– db (@tier10k) 22 август 2022 г
Идеята на Дуров за продаване на потребителски имена на телеграми изглежда се е вдъхновила от наскоро проведения публичен търг в отворената мрежа (TON), където всъщност мрежата успешно е продала специални имена на домейни/портфейли. Според щатската публикация мрежата е продала потребителското име на wallet.ton за почти $215 250 TON ($260 000).
„Наистина съм впечатлен от успеха на търга, който TON проведе наскоро заради техните имена на домейни/портфейли. Портфейл. тон беше продаден за 215 250 Toncoin (~$260 000), докато казино. тон беше продаден за ~$244 000”, добави по-късно Дуров
Отворената мрежа проведе конкретен търг през юли, наречен „TON DNS“, който беше описан като конкретна услуга, която позволява на потребителите да задават лесно четими имена с техните крипто портфейли, интелигентни договори и уебсайтове.
Търсейки вдъхновение в TON DNS, Дуров дразни след подобен проект за невероятен брой потребители на Telegram, където всъщност платформата може да разработи пазар, за да продаде на търг своите запазени потребителски имена, групи и връзки към канали.
„Ако TON е имал възможността да постигне тези резултати, представете си колко успешен може да бъде Telegram, използващ своите 700 милиона потребители, ако поставим запазени @ потребителски имена, връзки към групи и канали на търг. Заедно с невероятния брой запомнящи се t.me адреси като @storm или @royal, всички четирибуквени потребителски имена биха могли евентуално да бъдат предоставени на пазара (@bank, @club, @game, @gift и т.н.). “
Освен това Дуров добави начина, по който споменатата идея в крайна сметка ще бъде част от по-съществена екосистема, където потребителите могат да прехвърлят собствеността върху тези имена на други заинтересовани страни.
„Това може да разработи нова платформа, където притежателите на потребителски имена могат да ги прехвърлят на заинтересовани страни в защитени сделки – със собственост, осигурена в блокчейна чрез подобни на NFT интелигентни договори. Други компоненти на екосистемата на Telegram, включително канали, стикери или емотикони, по-късно също могат да станат част от този пазар.“ заяви Дуров
Освен това токенът TONCOIN изглежда е бил повлиян положително от дискусията на Дуров, скочила с до 15% по време на пресата. В публикацията си в телеграма Дуров допълнително добави как е изключително впечатлен от скалируемостта и скоростта на TON, позволявайки на токена да получи добър сериозен ценови импулс.
„По отношение на мащабируемостта и скоростта, TON вероятно получава най-добрата технология за хостване на такива децентрализирани продажби. Можем да напишем бронирани интелигентни договори за TON (защото ние изобретихме неговия език за интелигентни договори), така че бяхме склонни да тестваме TON, тъй като основният блокчейн за бъдещия пазар. “
По време на пресата токенът TON се намира на $1,30, което е ръст от 15%, според най-новите данни, получени от Coinmarketcap.