Zakladatel Telegramu Pavel Durov dráždí vývoj nového tržiště pro aukce uživatelských jmen. Zdá se, že Durovův nápad byl inspirován aukcí TON DNS uskutečněnou otevřenou sítí začátkem července
Pavel Durov, zakladatel aplikace pro okamžité zasílání zpráv Telegram, navrhl novou osvědčenou skutečnost, která zahrnuje vytvoření tržiště pro dražbu uživatelských jmen vyhrazených a speciálních kanálů.
Zakladatel telegramu naráží na VÝVOJ nového tržiště pro aukci speciálních uživatelských jmen
Zakladatel telegramu zveřejnil myšlenku dražby vyhrazených uživatelských jmen na svém oficiálním kanálu nazvaném „Durovův kanál“ v telegramu.
pic.twitter.com/36MaNayxrm
– db (@tier10k) 22. srpna 2022
Zdá se, že Durovův nápad dražit uživatelská jména telegramů se inspiroval nedávno konanou veřejnou dražbou v otevřené síti (TON), kde síť ve skutečnosti úspěšně prodala speciální názvy domén/peněženek. Podle státní pošty síť prodala uživatelské jméno wallet.ton za téměř 215 250 TON (260 000 $).
„Jsem opravdu ohromen úspěchem aukce TON, která se nedávno uskutečnila kvůli jejich názvům domén/peněženek. Peněženka. tuna byla v kasinu prodána za 215 250 toncoinů (~ 260 000 $). tuna byla prodána za ~244 000 $,“ dodal Durov později
Otevřená síť provedla v červenci konkrétní aukci nazvanou „TON DNS“, která byla popsána jako konkrétní služba, která uživatelům umožňovala přiřadit snadno čitelné názvy jejich kryptopeněženkám, chytrým kontraktům a webovým stránkám.
Durov hledal inspiraci v TON DNS a škádlil po podobném projektu pro neuvěřitelný počet uživatelů Telegramu, kde by platforma ve skutečnosti mohla vyvinout tržiště pro aukci svých vyhrazených uživatelských jmen, skupin a odkazů na kanály.
„Pokud měl TON příležitost dosáhnout těchto výsledků, představte si, jak úspěšný by mohl být Telegram využívající jeho 700 milionů uživatelů, kdybychom dali vyhrazená @ uživatelská jména, skupiny a odkazy na kanály do aukce. Spolu s neuvěřitelným množstvím chytlavých t.me adres jako @storm nebo @royal by mohla být na trhu zpřístupněna všechna čtyřpísmenná uživatelská jména (@banka, @klub, @hra, @gift atd.). “
Durov dále dodal, že zmíněná myšlenka bude nakonec součástí podstatnějšího ekosystému, kde uživatelé mohou převést vlastnictví těchto jmen na další zainteresované strany.
„To by mohlo vyvinout novou platformu, kde by držitelé uživatelských jmen mohli tato jména převést na zainteresované strany v chráněných dohodách – s vlastnictvím zajištěným v blockchainu prostřednictvím chytrých smluv podobných NFT. Další součásti ekosystému Telegram, včetně kanálů, nálepek nebo emotikonů, by se později mohly stát součástí tohoto tržiště. prohlásil Durov
Navíc se zdá, že token TONCOIN byl pozitivně ovlivněn nárůstem diskuse Durova až o 15 % v době tisku. Ve svém telegramovém příspěvku Durov dále dodal, že na něj udělala obrovský dojem škálovatelnost a rychlost TONu, díky čemuž získal token dobrou seriózní cenovou dynamiku.
„S ohledem na škálovatelnost a rychlost má TON pravděpodobně nejlepší technologii pro pořádání takového decentralizovaného prodeje. Můžeme napsat neprůstřelné chytré smlouvy pro TON (protože jsme to byli my, kdo vynalezl jazyk inteligentních smluv), takže jsme byli nakloněni otestovat TON jako základní blockchain pro budoucí trh. “
V době tisku stojí token TON 1,30 USD, což je o 15 % více, podle nejnovějších údajů získaných z Coinmarketcap.