LG пусна своята NFT платформа LG Art Lab, която позволява на потребителите да купуват, продават, търгуват и показват NFT. В момента има един NFT, наличен за покупка, въпреки че компанията ще добавя още всеки месец. Първата NFT колекция, която ще бъде наличен е от художника Barry X Ball.
Южнокорейската мултинационална компания LG Electronics стартира своята нова NFT платформа LG Art Lab, според туит, публикуван на 4 септември. Платформата ще „предлага подбрана селекция от артисти от световна класа, интегрирани безпроблемно“ в мобилни телефони, настолни компютри и LG телевизори.
Ние сме развълнувани да продължим да правим иновации в изкуството и технологиите с нашата истинска страст, докато светът става все по-дигитален, давайки възможност на художници и колекционери с преосмислено изкуство.
– LG Art Lab (@LGArtLab) 4 септември 2022 г
Потребителите ще могат да купуват, продават и търгуват NFT в LG Art Lab и те могат да се показват в смарт телевизорите на марката. Използваният блокчейн е Hedera, а LG е част от Управителния съвет на Hedera. Потребителите могат да работят с цялата платформа, ако завършат най-новата софтуерна актуализация.
Понастоящем обаче функцията е ограничена до физически лица в Съединените щати. Първата NFT колекция, която ще бъде налична на 22 септември, пусната от художника Barry X Ball.
В момента платформата е нова и няма много функции. Потребителите обаче могат да закупят един NFT, като сканират QR кода и използват приложението Wallypto на LG. Транзакцията ще изисква задържане на USDC.
LG за първи път обяви, че ще работи с цифрово изкуство през януари 2022 г., както и пускането на LG Art Lab го прави редом до Samsung. Последният също пусна NFT пазар на някои от своите телевизори и използва Nifty Gateway. LG планира да добавя още колекции на месечна база.
Големите компании не се плашат от NFT
И двете компании като Samsung и LG работят с блокчейн технология и други разработки като NFT. След като Samsung обяви, че ще поддържа някои крипто активи на своите телефони Galaxy, LG разкри, че работи върху свои собствени телефони, фокусирани върху блокчейн. Оттогава обаче не се появиха много новини по този въпрос.
Интегрирането на NFT изглежда има по-голям потенциал, тъй като компаниите могат да работят с различни марки и артисти, за да увеличат ангажираността с потребителите. Телевизорите от висок клас често се използват като начин за показване на произведения на изкуството, както и интеграцията с NFT позволява повече възможности.
Южна Корея като цяло държи на web3 и нейното правителство работи върху политики в този смисъл. Това може да стимулира компаниите да се ангажират още повече с NFT и други свързани технологии.